8. června 2013 ožilo prostranství hlavního parkoviště nad  přehradou Křetínka. Po roce se tu  opět konalo gulášové klání Guláš cup Křetínka 2013, kdy  hlavním úkolem družstev je uvařit na ohni v kotlíku cca 30 litrů guláše. Ten pak ohodnotí  nezávislá porota. V letošním roce zasedal v porotě starosta obce Vranová Ing. Rostislav Cichra, Mgr.,Ing. Pavel Vlach, který je ředitelem Vyšší odborné školy ekonomické a zdravotnické a SŠ v Boskovicích. A aby byla porota opravdu hvězdná ujal se moderování a zároveň i hodnocení moderátor Evropy 2 Patrik Hezucký.

Hlavním pořadatelem celé akce byl jako již v předcházejících ročnících pan JUDr. Jan Paroulek za vydatné podpory " kioskáře" pana Ing. Radka Hančíka.

Zakrátko se již přehradou nesla vůně cibule, dým z ohňů a hlavně ve všech kotlících bublalo cosi, co slibovalo velký gurmánský zážitek. Po celou dobu přálo kuchaříkům a pořadatelům krásné počasí a  dobrá nálada.

Kromě vaření guláše byla oceněna porotou družstva , která byla nejlépe oblečena na tuto akci.

Na celé čáře zvítězilo družstvo Frakařů z Jevíčka.

Kolem 16.00 už byly hotové vzorky většiny družstev a tak se mohlo začít degustovat. Odborná porota ohodnotila jako nejlepší guláš ten, který navařil tým „ TURBÍNA BOSKOVICE“. Druzí se pak umístili „CETKOVÁCI“ a třetí příčku obsadil nováček gulášového klání „Listy Regionu“.

Co jazyk, to jiná chuť. Návštěvníkům akce nejvíce chutnal guláš týmu „PREZENT“.

Všem účastníkům děkujeme a těšíme se na další tentokrát již pátý ročník GULÁŠ CUPU v roce 2014.